Шановні студенти групи 2-АД!
Розпочався дистанційний тиждень навчання.
Розробіть заняття з дидактичною іграшкою для дітей молодшого дошкільного віку.
Приклад заняття:
Тема: «Одягнемо ляльку на прогулянку»
Мета:
Фізичний розвиток
Продовжувати розвивати у дітей фізичні можливості , виявляти впевненість у своїй практичній спроможності.
Соціально-моральний
Учити використовувати у грі певну іграшку, використовувати природне,
предметне та соціальне середовище. Вчити берегти одяг та одягатись
відповідно до сезону. Виховувати у дітей бережливе ставлення до одягу,
знати про з чого виготовляють одяг.
Пізнавальний розвиток
Учити орієнтуватися в основних напрямках відносно себе, розвивати увагу.
Мовленнєвий розвиток
Розвивати зв’язну мову, пам’ять, збагачувати словник словами назвами
одягу. Вміти правильно вимовляти слова, описувати одяг. Учити називати
окремі види одягу , знати професії та людей які виготовляють одяг.
Художньо-естетичний
Продовжувати вчити виявляти елементарні форми естетичного ставлення до свого зовнішнього вигляду.
Креативний
Вчити проявляти можливості в грі.
Хід заняття :
Діти , сьогодні наше заняття пов’язане з одягом людей .Ми з вами
поговоримо ,який одяг потрібно одягати в певну пору року. Але перед тим
давайте ми з вами пограємо у
рухливу гру : «Знайди собі пару»
( Діти стають у коло, грає музика, коли вона закінчується діти повинні
знайти собі пару, стати по двоє, той хто залишається без пари виходить з
гри ) .
Діти поки ми з вами грали у гру, до нас завітала гостя, давайте ми
привітаємось з нею ( Діти вітаються ) Нашу гостю звати лялька Наталочка,
вона дізналася, що у нас сьогодні заняття, на якому ми з вами будемо
знайомитись із одягом. Наша гостя останнім часом дуже хворіє, тому вона
просить вас навчити її правильно одягатись. Для цього
Давайте подивимось на ілюстрації. Ось подивіться у нас на ілюстраціях зображений одяг, давайте ми з вами з’ясуємо
який одяг одяг відповідає чотирьом порам року.
( Розглядання одягу «різні пори року». Діти визначають
одяг, який люди носять відповідно до пори року та погоди ).
- Молодці діти ви гарно і швидко впорались із поставленим завданням.
Наша лялька Наталочка багато цікавого та нового дізналася про одяг
людей.
- Дітки, ви напевно стомилися , поки відповідали на запитання , тому давайте пограємо в дидактичну гру :
« Кожній речі своє місце » , і запросимо нашу ляльку – пограти з нами .( Діти граються у дидактичну гру ).
- Молодці діти . Ой подивіться на нашу ляльку – Наталочку, яка вона
сумна , давайте запитаємо її , що з нею сталося , чому вона зажурилася.(
Вихователь підкладає до вуха ляльку , і робить вигляд , що лялька їй
щось шепоче).
Діти , наша лялька – Наталочка дуже хоче піти на прогулянку , але не
вміє одягатись, давайте ми їй розкажемо що потрібно одягати на
прогулянку . (
Колективна бесіда – розповідь «Як ми збираємось на прогулянку»
Дітки , а давайте щоб наша розповідь стала цікавішою ми пограємось у
сюжетну гру :
«Збираємось на прогулянку» . ( Діти разом з вихователем
розприділяють між собою ролі , і самостійно обігрують їх ).
Дітки ви дуже гарно впорались із завданням , і допомогли нашій ляльці
– Наталочці одягтися відповідно до сезону . Але на цьому наше з вами
заняття не закінчується . Щоб наша лялька стала веселою ми з вами
зробимо для неї сукню
( Аплікація « Сукня для ляльки »).
Давайте покажемо нашій ляльці , які ми вміємо ліпити гарні сукні , ви
будете ліпити , а лялька буде дивитися як ви гарно ліпите. ( Вихователь
бере в руки ляльку і ходить поміж столів , поглядає як діти ліплять. А у
дітей є силуети сукон і білий аркуш , на який вони повинні приліпити
без клею сукню . Це аплікація у вигляді гри ).
- Молодці дітки у вас вийшли такі дуже гарні аплікації суконь наша
лялька дуже задоволена всім . Вона дізналася багато цікавого та нового
про одяг , вона вам дякує . Але у нас з вами ще одне завдання , це
одягнути нашу ляльку і піти з нею на прогулянку . ( Діти одягають
ляльку на прогулянку ) . Ось діти і підійшло до закінчення наше заняття .
Давайте , ми з вами згадаємо про що ми говорили на занятті .
( Про одяг ).
- А хто був у нас в гостях ?
( Лялька – Наталочка ).
( Ми одягали її на прогулянку ).
– Молодці , дітки . Перш ніж піти гуляти наша лялька залишила вам
сюрприз , але що це за сюрприз , ми дізнаємося після завдання , яке ми
повинні виконати
(логічна вправа : « Знайти сукню » ). Вихователь після завдання пригощає дітей сюрпризом який їм залишила лялька – Наталочка .